Nowe marki

ELEKTRA od dawna współpracuje z firmą RAYCHEM w zakresie systemów grzewczych i przeciwzamarzaniowych. Zakres współpracy znacznie rozszerzył się od kiedy RAYCHEM stał się częścią koncernu Tyco International Ltd.

Tyco Thermal Controls jest przedsiębiorstwem należącym do Tyco International Ltd., amerykańskiej korporacji oferującej wyroby od elektroniki, telekomunikacji i kontroli procesów przemysłowych po ochronę zdrowia, zabezpieczenia przeciwpożarowe i systemy bezpieczeństwa. Firma Tyco International działa w ponad 80 krajach na całym świecie i w mijającym roku finansowym osiągnęła obroty rzędu 36,3 biliona USD, co daje jej 18 pozycję na liście największych przedsiębiorstw na rynku amerykańskim. Kapitalizacja firmy przekroczyła 100 bln USD, co daje jej wyższą pozycję na rynku niż: Walt Disney, Ford Motor, General Motors, PepsiCo.
Tyco Thermal Controls dostarcza systemy grzewcze oraz systemy detekcji i lokalizacji wycieków dla przemysłu, budownictwa, telekomunikacji, medycyny i innych sektorów OEM. Obejmując działalność i doświadczenia firm Raychem, Isopad, Pyrotenax, Tracer i Accutron produkuje więcej zróżnicowanych wyrobów grzejnych niż jakakolwiek inna firma. Posiadając 50-letnie doświadczenie dostarczyła ponad 500 000 km przewodów grzejnych zainstalowanych w ponad 100 krajach na całym świecie.
Współpracując z firmą Tyco Thermal Controls będącą częścią działu Tyco Flow Control mamy dostęp do know-how i zasobów firm siostrzanych działających w sektorach pokrewnych, takich jak produkcja rur, wsporników do rur, zaworów, złączek, osprzętu i aparatury pomiarowej.

W znacznym uproszczeniu oferowane przez nas rozwiązania grzewcze można podzielić na elektryczne systemy do zastosowań w budownictwie i przemyśle.

BUDOWNICTWO
Systemy grzewcze do zastosowań w budownictwie stanowią optymalne i ekonomiczne rozwiązanie dla wszelkiego rodzaju ochrony przed mrozem – od usuwania śniegu i lodu z podjazdów, schodów i chodników do utrzymywania w temperaturze dodatniej rynien, rur i instalacji domowych w trudnych warunkach zimowych.
W związku ze znacznym wzbogaceniem naszej oferty, wprowadzeniem nowych wyrobów, a także zmianą polityki firmy dotyczącej nazewnictwa obecnych na rynku marek przedstawimy krótką charakterystykę nowej oferty: