Nowe Ciepło z Podłogi

Ogrzewanie podłogowe produkowane jest w Polsce przez ELEKTRĘ już od 10 lat. Troska o Klienta sprawia, że ELEKTRA stale udoskonala swoje rozwiązania. I tak swoją dotychczasową gamę przewodów grzejnych zasilanych jednostronnie zastępuje teraz całkowicie nową konstrukcją. Różnica jest widoczna już na pierwszy rzut oka. Nowe przewody grzejne jednostronnie zasilane są cieńsze i bardziej elastyczne od swoich poprzedników. Dotychczas powszechnie stosowane przewody grzejne zasilane jednostronnie były przewodami okrągłymi lub płaskimi i różniły się zasadniczo pod względem budowy od swoich następców. Elementem grzejnym była jedna żyła skręcona z drutów oporowych.
Nowa wersja przewodów zasilanych jednostronnie skonstruowana jest odmiennie i oferowana jest w wersji dwużyłowej.

Dwie żyły grzejne skręcone z drutów oporowych umieszczone są w izolacji ze specjalnego tworzywa, na której znajduje się oplot miedziany. Wierzchnią warstwę stanowi osłona z ciepłoodpornego PCV.
Nowe, płaskie dwużyłowe przewody, zasilane jednostronnie zastąpią dotychczas oferowane typy VCSD 1-4, VCD 0-13, VCSDp 1-4, VCDp 0-13. Nowe przewody grzejne ELEKTRA oferowane są w gotowych zestawach o długości od 4 do 225 m i mocy od 70 do 3550 W.

Typoszereg przewodów obejmuje 3 grupy o różnych mocach jednostkowych:
– 10 W/m
– 17 W/m
– 25 W/m

przy czym do ogrzewania podłogowego zalecane są zestawy z grupy 10 W/m i 17 W/m.
Pełną ofertę ELEKTRY przedstawia poniższa tabela

Nowe przewody jednostronnie zasilane oznaczone są według nowych zasad. Zmianie uległy także oznaczenia pozostałych przewodów i mat grzejnych.
Obowiązujące obecnie nowe oznaczenia są dużo prostsze i czytelniejsze. Na nowe symbole składają się:

– przewody grzejne
1 – Oznaczenie literowe:
VC – przewody dwustronnie zasilane, VCD – nowe przewody jednostronnie zasilane.
2 – Moc jednostkowa [W] przypadająca na jeden metr bieżący przewodu.
3 – Moc całkowita [W] przewodu grzejnego.

– maty grzejne
1 – Oznaczenie literowe:
MG – mata grzejna dwustronnie zasilana.
2 – Moc jednostkowa [W] przypadająca na jeden metr kwadratowy powierzchni maty.
3 – Powierzchnia maty [m2].

Dodatkowo oferta na maty została wzbogacona o nowe typy.
Typoszereg mat o mocy jednostkowej 100 W/m2 uzupełniły modele o powierzchniach: 1, 8 i 9 m2, natomiast typoszereg mat 160 W/m2 – 5, 6 i 7 m2.

Nowa konstrukcja maty grzejnej, która swoją premierę będzie miała na tegorocznych Międzynarodowych Targach Poznańskich zostanie przedstawiona w kolejnym numerze Gorących Wiadomości.

Więcej informacji…