Olsberg – 425 lat doświadczenia

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że oferta nasza została wzbogacona o ogrzewacze akumulacyjne nowej generacji, produkowane przez czołową niemiecką firmę OLSBERG. 425 lat istnienia firmy w połączeniu z niemiecką solidnością gwarantują wysoką jakość produktów. Firma OLSBERG znana jest z troski o stały rozwój swoich technologii, co stanowi klucz do jej światowych sukcesów.

Znaną rzeczą jest fakt, że ogrzewanie elektryczne, a przede wszystkim ogrzewanie przy zastosowaniu ogrzewaczy akumulacyjnych (korzystających z tańszej taryfy opłat) stanowi alternatywę dla innych systemów, w których użytkuje się paliwa stałe, płynne i gazowe.
Ogrzewanie elektryczne ma szereg istotnych zalet. Nie wymaga składowania opału (węgla, drewna, gazu, oleju, itp.), ani usuwania produktów spalania (np. popiołu i żużla).

Energia cieplna wytwarzana jest w miejscu jej użytkowania, nie ma więc strat przysyłu ciepła. Stosując ogrzewanie elektryczne wyklucza się ewentualne ryzyko zatrucia substancjami powstającymi w procesie spalania węgla, gazu czy oleju.

Energia elektryczna pobierana w godzinach pozaszczytowych jest znacznie tańsza, a ponadto jej dostawcy premiują swoich odbiorców stosujących rozliczenie dwutaryfowe (tzw. II taryfę). Za energię pobieraną w taryfie nocnej obejmującej godziny od 22.00 do 6.00, oraz tzw. dolinę dzienną od 13.00 do 15.00, płacą mniej (w wielu regionach także za energię pobieraną poza tymi okresami). Ceny te kształtują się różnie na terenie kraju i zależą od Zakładu Energetycznego będącego dostawcą energii elektrycznej. Stosując pomiar II taryfy oszczędza się do 50% kosztów energii. Ponieważ ogrzewacze akumulacyjne mogą być tak zaprogramowane aby gros energii pobierały w taryfie nocnej, stanowią doskonałe i ekonomiczne źródło ciepła. Duża bezwładność i pojemność cieplna bloku akumulacyjnego sprawia, że okresy pobierania energii w stosunku do okresów jej oddawania są bardzo korzystne dla użytkownika. Nowoczesny ogrzewacz firmy OLSBERG wyposażony jest w blok akumulacyjny, cichobieżny wentylator osiowy oraz panel sterowniczy. Ogrzewacze mogą być sterowane indywidualnie lub pracować w zespołach. Przy pracy zespołowej możliwe są trzy rodzaje ładowania, tzn. pobierania przez ogrzewacze energii. Ładowanie przednie polega na jednoczesnym włączeniu wszystkich ogrzewaczy zespołu, a następnie kolejne ich wyłączanie w miarę osiągnięcia pełnego nagrzania. Przy ładowaniu końcowym ogrzewacze włączane są kolejno indywidualnie poczynając od najbardziej rozładowanego, natomiast w określonym momencie wszystkie ogrzewacze zespołu wyłączane są jednocześnie. Trzecia możliwość – ładowanie środkowe – polega na kolejnym indywidualnym włączaniu poszczególnych ogrzewaczy w zależności od potrzeb – stopnia ich rozładowania – i także indywidualnym wyłączaniu po naładowaniu.

Dzięki współpracy z czujnikiem temperatury zewnętrznej i regulatorem temperatury możliwe jest takie zaprogramowanie układu, aby:

– ogrzewacz lub ogrzewacze rozpoczynały „sezon grzewczy” gdy temperatura zewnętrzna spadnie poniżej założonej wartości,

– ogrzewacz pracował pełną mocą (a więc zużywał dużo energii elektrycznej) tylko wtedy gdy temperatura zewnętrzna będzie utrzymywać się poniżej założonej wartości;

– temperatura w poszczególnych pomieszczeniach była utrzymywana na żądanym poziomie,

– w okresie dłuższego nieużytkowania pomieszczeń temperatura w pomieszczeniach nie spadła poniżej 5 st. C.

System programowania umożliwia optymalną pracę ogrzewaczy. Pobierają one tylko tyle ciepła ile potrzeba na pokrycie strat i utrzymanie żądanej temperatury. Oddawanie ciepła jest wspomagane cichobieżnym wentylatorem osiowym.

Nowa oferta firmy OLSBERG obejmuje dwie serie nowoczesnych ogrzewaczy akumulacyjnych zapewniających, dzięki zastosowaniu cichobieżnego wentylatora osiowego, ich dynamiczne rozładowanie.

Ogrzewacze mają estetyczne obudowy wyróżnione nagrodą przez INDUSTRIE FORUM DESIGN w Hanowerze.

Modele obu serii charakteryzują ponadto:

– zminimalizowane wymiary

– cichobieżny osiowy wentylator

– ulepszona komora mieszania powietrza

– umieszczenie rurkowych elementów grzejnych w kanałach powietrznych zapewniające natychmiastowe oddawanie ciepła

– zastosowanie najwyższej klasy izolacji, w tym izolacji MICROTHERM jako podstawowej

– wbudowany ogranicznik temperatury chroniący przed przegrzaniem

– stabilna konstrukcja, zapewniająca sztywność obudowy

– szybki i łatwy montaż kształtek bloku akumulacyjnego i rurkowych elementów grzejnych od góry

– górna pokrywa mocowana tylko na dwa wkręty

– dostęp do tabliczki łączeniowej po odkręceniu tylko jednego wkrętu

– owalne otwory w tylnej ścianie ułatwiające wprowadzenie przewodów przyłączeniowych

– prosty i przejrzysty układ zacisków przyłączeniowych

– stopień ochrony obudów IP30

– możliwość zamontowania dodatkowego elementu grzejnego. Grzejnik rurkowy może być na życzenie zamocowany obok wylotu ciepłego powietrza grzejąc je niezwłocznie po uruchomieniu ogrzewacza, bez konieczności włączania systemu nagrzewającego blok akumulacyjny.

W skład serii ogrzewaczy standardowych o nazwie CARAT 24 wchodzi sześć modeli różniących się wielkością, mocą znamionową, pojemnością cieplną oraz masą i wymiarami. Są one przystosowane do ustawiania na podłodze. Ogrzewacze serii PROFIL to urządzenia najbardziej płaskie z pośród ogrzewaczy akumulacyjnych oferowanych na rynku. Ich grubość to tylko 17,5 cm, a wysokość tylko 50 cm. Doskonale nadają się np. do wkomponowania we wnękę podokienną. Seria składa się z pięciu modeli różniących się wielkością (długością) i masą, a także mocą znamionową i pojemnością cieplną.
Przystosowane są do montażu na ścianie lub na podłodze.
Ogrzewacze o mocach znamionowych do 3 kW włącznie mogą być zasilane jednofazowo przy napięciu 220V 50 Hz, lub trójfazowo przy napięciu 220/380V 50 Hz, ogrzewacze o większych mocach muszą mieć zasilanie trójfazowe.

Więcej informacji…