Nowa generacja regulacji temperatury

Regulator temperatury Elektra OCD4 otwiera nowy rozdział w technice sterowania temperaturą. Zapewnia lepszą komunikację z użytkownikiem dzięki zastosowaniu zupełnie nowego wyświetlacza Dot-Matrixowego z podświetleniem. Wyróżnia go także możliwość wyboru języka menu oraz szereg innych, dodatkowych funkcji.

Podobnie jak jego poprzednik OCD2, nowy model posiada możliwość zaprogramowania 4 różnych poziomów temperatury w ciągu doby. Wyposażony w czujnik temperatury powietrza i podłogi. Po odpowiednim skonfigurowaniu przeznaczony jest do sterowania uzupełniającymi lub podstawowymi systemami ogrzewania.

Posiada funkcję adaptacyjną – regulator uczy się bezwładności cieplnej podłogi, co wpływa na precyzyjne osiągnięcie zadanej temperatury podłogi o zaprogramowanej przez użytkownika porze. Możliwość skonfigurowania pomiaru temperatury w 3 wariantach, poprzez czujnik: powietrzny, podłogowy oraz powietrzny i podłogowy (limitujący).Na początku 2011 roku planowany jest debiut centralnego systemu sterowania, który optycznie przypominał będzie obecnie wprowadzany model OCD4.