Targi INSTALACJE 2001

Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE pojawiły się w programie wystawienniczym MTP w 1999 roku, ale swoją prawdziwą premierę miały dopiero podczas ubiegłorocznej edycji, ponieważ pierwszy raz odbyły się wtedy samodzielnie. W tym roku targi INSTALACJE 2001 odbyły się w dniach 20 – 23 lutego.
Na targach zaprezentowali się wystawcy z 16 krajów, w sumie 560 wystawców na powierzchni wystawienniczej przekraczającej 18000 m2. Zdecydowanie najszerzej prezentowana była branża związana z techniką ciepłowniczą i grzewczą (213 firm). Od lat stoiska firm związanych z tą branżą cieszą się największym zainteresowaniem. Każdy jest zaciekawiony jakie systemy grzejne są obecnie najbardziej ekonomiczne.
ELEKTRA każdego roku bierze czynny udział w Targach Poznańskich. Stale powiększająca się oferta handlowa wymusza coraz to większą powierzchnię ekspozycyjną firmy. W tym roku oferta ELEKTRY z trudem zmieściła się na powierzchni już 75 m2.
Największą uwagę gości licznie odwiedzających stoisko firmy ELEKTRA przykuwały nowości. Przede wszystkim nagrodzony Złotym Medalem MTP samoregulujący przewód grzejny ELEKTRA SelfTec. Jest to pierwszy na polskim rynku samoregulujący przewód grzejny oferowany w gotowych zestawach, przystosowany do ochrony przeciwzamarzaniowej. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się również wentylacja z odzyskiem ciepła norweskiej firmy FLEXIT. Uzupełnieniem bogatej oferty grzejników były drabinkowe grzejniki i suszarki łazienkowe ELEKTRA. Poza nowościami ELEKTRA tradycyjnie zaprezentowała bardzo bogatą ofertę związaną z ELEKTRYCZNYMI SYSTEMAMI GRZEJNYMI, w której główne miejsce zajmują przewody grzejne, maty grzejne, grzejniki przenośnie i konwekcyjne, termoregulatory, przewody samoregulujące.
Produkty ELEKTRY można było również obejrzeć na stoisku firmy ZETA z Gliwic, która prężnie działa i rozwija się na terenie Górnego Śląska i również co roku uczestniczy w Targach Poznańskich.