Gazele Biznesu ’23

Gazele'23

Nowy rok rozpoczynamy sukcesem – ELEKTRA po raz kolejny znalazła się w elitarnym gronie laureatów organizowanego przez dziennik ekonomiczny „Puls Biznesu” oraz wywiadownię gospodarczą Coface rankingu, który od niemal ćwierć wieku prezentuje najbardziej dynamicznie rozwijające się małe i średnie przedsiębiorstwa. Gazela Biznesu 2023 to firma, która jest sprawnie zarządzana, umiejętnie wykorzystuje okoliczności rynkowe, ma uznaną markę oraz w latach 2020-2022 wykazała się doskonałą kondycją finansową.

„Co decyduje o konkurencyjności Gazel na dzisiejszym, niełatwym rynku? Oprócz nowoczesnych metod zarządzania ich atutem jest wynikająca z mniejszej skali elastyczność w działaniu oraz zdolność do szybkiego chwytania biznesowych okazji i dostosowywania się do zmiennych warunków” – mówi Patricia Deyna, prezes Bonnier Business Polska, wydawcy „Pulsu Biznesu”, oraz dodaje:

 

„Dzisiejsze Gazele Biznesu są firmami małymi lub średniej wielkości dlatego, że tak zdecydowali ich właściciele (…), ale stosowane przez nie standardy zarządzania, rozwiązania techniczne i informatyczne, certyfikaty itd. nie odbiegają już w większości przypadków od stosowanych przez największe przedsiębiorstwa”.

Kryteria rankingu

Gazela Biznesu 2023 to firma, która:

– rozpoczęła działalność przed rokiem 2020 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś;

– w roku bazowym 2020 osiągnęła przychody ze sprzedaży w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln zł;

– w latach 2020-22 z roku na rok notowała wzrost przychodów ze sprzedaży;

– w latach 2020-22 ani razu nie odnotowała straty;

– umożliwiła analizę swoich wyników finansowych przynajmniej z trzech badanych lat (składając sprawozdania finansowe do sądów albo przekazując dane do Coface, lub udostępniając je poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego).

– o miejscu firmy w rankingu decydował osiągnięty przez nią w latach 2020-2022 procentowy wzrost przychodów, przy czym przychody z roku 2020 stanowiły 100%.